12/05/15 - 17:18h

Viktor nakon tri taj-brejka slomio Tomića! (ATP Rim)

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Masters 1000 turnira u Rimu! Srbin je danas eliminisao Australijanca Bernarda Tomića nakon tri taj-brejka, po setovima 7:6 (7:3), 6:7 (4:7), 7:6 (7:4), posle dva sata i 46 minuta tenisa. Naredni rival našeg igrača biće Španac Felisijano Lopez.

V. Troicki767
B. Tomić676
Viktor Troicki

Srbin i Australijanac odigrali su jedan vrlo neizvestan i dug meč, sa maksimalnim brojem gemova, ali je ipak na kraju za nijansu bolji i srećniji bio Viktor Troicki!

Susret je počeo sigurnim servisima, a u prvom setu su u tom segmentu igre obojica bili fenomenalni, te brejkova nije ni bilo. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Viktor Troicki došavši do prednosti od 3:1, a potom i do 6:2. Srbin je iskoristio drugu set loptu i postavio 7:3, za konačnih 7:6 u prvom setu.

U drugom setu bolje počinje Bernard Tomić, prvi pravi brejk i dolazi do prednosti od 3:1. U nastavku Viktor uspeva da vrati izgubljeno i dolazi do izejdnačenja – 3:3. Nastavak nije doneo ništa novo. Dobro su servirali i jedan i drugi, pa je opet pobednika seta odlučio taj-brejk. U ovom je bolji bio Australijanac, Viktor je vodio 2:0, ali je prvu set loptu imao Bernard i iskoristivši je došao do 7:4, za konačnih 7:6.

Kako je vreme odmicalo tako su i teniseri slabije servirali, pa tako u prvom setu nije bilko brejkova, u drugom su razmenili po jedan, a u trećem setu po dva. Počelo je koliko-toliko sigurnim servisima, a onda je u trećem gemu Troicki prvi oduzeo servis rivalu, ali mu ovaj uzvraća već u narednom za 2:2. U daljem toku seta Srbin je evidentno bio bolji i bliži pobedi, naročito nakon brejka u sedmom gemu i servisa za meč u desetom, kada je imao i meč loptu, ali je Tomić preokrenuo i došao do izjednačenja – 5:5. Nastavak je doneo, a šta bi drugo, “trinaesti gem”. U ovom je Viktor započeo sjajno, poveo je sa 3:0, potom je Australijanac izjednačio na 4:4, ali je teniser iz Srbije osvojio naredna tri poena za konačnih 7:4, tj. 7:6 u trećem delu igre.

Naredni rival našeg igrača biće Španac Felisijano Lopez koji je danas eliminisao takođe Australijanca, Nika Kirgiosa, rezultatom 2:0.