20/01/17 - 10:36h

Viktor: Da je bar bilo petog seta…

Nakon poraza od četvrtog tenisera sveta, Viktor Troicki izrazio žaljenje što nije izborio peti set.

Zimbio.com

Viktor Troicki je doživeo osmi poraz od Stana Vavrinke u njihovih devet međusobnih duela. Iako je odlično otvorio meč, dobijanjem prvog seta, protiv četvrtog tenisera sveta Troicki više od toga izgleda da nije mogao.

Da sam nastavio da igram kao u prvom i na početku drugog seta, imao bih veće šanse. Na 6:3 i 1:0 za mene, on je uspeo da spasi dve brejk lopte, na 2:1 na 15:30 nisam iskoristio smeč. Tu je prelomio, posle se razigrao, opet me je razbio paralelama rekao je Troicki o svom duelu sa Vavrinkom.

Dve prethodne pobede u maratonskih pet setova u Melburnu sigurno da su ostavile traga na srpskog tenisera.

Borio sam se sa četvrtim na svetu. Krivo mi je što nisam ušao u peti set, ali igrao sam već 14 setova, plus dubl – početkom trećeg seta mučilo me je rame, pa nisam mogao jako da serviram.

Za Troickog, scenario na grend slemu u Australiji kao da se ponavlja iz godine u godinu.

Poslednje tri godine su iste u Australiji, samo sada nisam uspeo da odbranim Sidnej. Sledi mi Dejvis kup, igraću sigurno – potvrdio je srpski reket broj dva svoje učešće sa reprezentacijom u Nišu.

Teme:   Australian Open, Stanislas Vavrinka, Vesti, Viktor Troicki