01/06/17 - 18:50h

Vićenca: Đere i Krajinović međusobno za polufinale!

Srpski teniseri Laslo Đere i Filip Krajinović ukrstiće rekete na čelendžeru u italijanskoj Vićenci u četvrtfinalnom meču. Biće to njihov prvi međusobni duel.

Laslo Đere se plasirao u četvrtfinale čelendžera u Vićenci pošto je u drugoj rundi savladao Čileanca Kristijana Garina u tri seta sa 6:1, 4:6, 6:3.

Srbin je već u prvom gemu stigao do brejka, dodao još dva do kraja seta i posle samo pola sata igre poveo je sa 1:0.

Čileanac je uzvratio brejkom na identičan način u drugom nastavku pa je tu prednost održavao do kraja i tako stigao do izjednačenja.

U odlučujućem setu vođena je velika borba. Teniseri su razmenili po dva brejka, a onda je Đere u osmom gemu još jednom oduzeo servis rivalu i rešio meč svojim sigurnim početnim udarcem.

S druge strane, Krajinović je trijumfovao protiv Žoaa Domingeza iz Portugala u dva seta – 7:5, 7:6 (7:2).

U početnom delu igre viđeno je pet brejkova, jedan više napravio je srpski teniser i poveo sa 1:0. U nastavku je Filip odlično započeo, poveo sa 5:0, a onda potpuno stao. Rival je vezao pet gemova, ali se Krajinović pribrao i presekao Domingezovu seriju dobrim servisom.

Portugalac je osvojio naredni servis gem, u uveo set u taj-brejk, koji srpski teniser ubedljivo osvaja i pridružuje se Laslu u četvrtini finala turnira u Vićenci.

Teme:   Filip Krajinović, Laslo Đere, Vesti