02/06/17 - 21:00h

Vićenca: Đere bolji od Krajinovića u srpskom okršaju

Duel srpskih tenisera u četvrtfinalu čelendžera u Vićenci pripao je Laslu Đereu, koji je u posle velike borbe u tri seta savladao Filipa Krajinovića.

L. Đere746
F. Krajinović664

Twitter

Đere će se u borbi za finale sastati sa domaćim teniserom Lorencom Đustinom, 175. teniserom sveta, koji je savladao Španca Daniela Munjoza de la Navu, takođe u tri seta.

Laslo je imao priliku da mnogo lakše dođe do trijumfa, pošto je nakon dobijenog taj-brejka poveo sa 3:0 u drugom setu, ali je Filip uspeo da vrati brejk zaostatka, a potom još jednom oduzme protivnički servis u 10. gemu i tako odvede meč u treći set.

U odlučujućoj deonici je takođe presudio 10. gem, kada je 135. teniser planete napravio brejk koji mu je doneo trijumf.

Teme:   Filip Krajinović, Laslo Đere, Vesti