03/09/16 - 17:01h

Medison Kiz rastužila mladu Japanku posle trilera(video)

Preokretom u trećem setu Medison Kiz je pobedila 18-godišnju Naomi Osaku sa 7:5, 4:6, 7:6 i plasirala se u četvrto kolo US Opena.

Gledajući konačan rezultat, nema ništa spektakularno u pobedi Medison Kiz, ali…

Gledaoci na stadionu “Artur Eš” uživali su u igri dve mlade teniserke koje se smatraju za jedne od budućih velikih igračica.

U prava dva seta prilično izjednačena igra bez većih uzbuđenja. Nakon brejka Osake na startu meča, Kiz je prvo vratila taj, a onda napravila još jedan za vođstvo u setovima. U drugom je teniserka iz Japana prva došla do brejka, a onda sigurnim servisom iskoristila prvu set loptu za 1:1.

Treći set koji je trajao 52 minuta doneo je više uzbuđenja nego li prethodna dva zajedno, a možda i celi dan u ženskom takmičenju.

Osma nositeljka je bila u zaostatku od 1:5 i činilo se da će njena tri godine mlađa protivnica iz Japana u narednom gemu potvrditi plasman u četvrto kolo, ali Kiz nije mislila tako.

Mlada Amerikanka se odjednom vratila na teren i sa pet gemova u nizu osigurala taj brejk u kojem je osvojila sedam od deset poena za pobedu nakon 70 minuta velike borbe.

Velika pobeda za Kiz, ali težak poraz za Osaku koja kao da se već videla u četvrtom kolu i napravila dosta grešaka u finišu meča. Nije uspela teniserka koja je u prvom kolu pobedila 28.nosioca, Koko Vandervege da sačuva veliku prednost, i vidno razočarana u suzama sa očima je izašla sa terena.

Ako ste propustili ovaj meč, pogledajte najzanimljivije poene.