Već viđeno: Jelena dobila prvi set pa izgubila meč!

Srpska teniserka Jelena Janković nije mogla dalje od drugog kola u Rimu.

J. Janković661
J. Gerges276

Zimbio

Jankovićeva nije uspela da dobije i peti od šest međusobnih duela protiv trenutno 45. igračice planete. U meču drugog kola turnira u Rimu, srpska teniserka je, uprkos početnoj prednosti, naredna dva seta prepustila Juliji Gerges i oprostila se od daljeg nastupa u prestonici Italije – 6:2, 6:7(2:7), 1:6.

Trenutno 63. igračica na WTA listi je nakon nešto slabijeg početka, prilično dobro odigrala u uvodnom setu. Iako je pretrpela brejk u trećem gemu, narednih pet je rešila u svoju korist i povela sa 1:0.

U nastavku je viđena ravnopravna igra, Jelena je teže dolazila do poena, ali je uspela da odbrani četiri brejk lopte. S druge strane, nije izgradila izgledniju priliku da ugrozi rivalku, pa je drugi set otišao u taj-brejk, koji je Nemica dobila boljom igrom, četiri puta došavši do mini brejka.

Odlučujući set je u potpunosti pripao nemačkoj teniserki, koja je svojoj rivalki prepustila samo jedan gem.

Gergesova će u narednoj rundi igrati protiv pobednice meča u kome se sastaju Ostapenko i Muguruza.

Teme:   Jelena Janković, Vesti