20/01/15 - 13:48h

AO: Vavrinka trijumfalno počeo odbranu titule, ispali Fonjini i Dolgopolov!

Švajcarski teniser Stanislas Vavrinka pobedom je započeo odbranu trofeja osvojenog prošle godine. Vavrinka je savladao Turčina Marsela Ilhana sa 6:1, 6:4, 6:2 u prvom kolu Australijan opena posle 89. minuta igre.

Stan

Stan

Vavrinka je imao 34 direktna poena i 30 neiznuđenih grešaka, a švajcarskog tenisera u drugom kolu očekuje Rumun Marijuš Kopil, koji je bio bolji od Španca Pabla Anduhara sa 6:2, 6:2, 7:5.

U jednom od najzanimljivijih duela prve runde Japanac Kei Nišikori je nadigrao Španca Nikolasa Almagra u tri seta rezultatom 6:4, 7:6, 6:2.

Italijan Fabio Fonjini, koji je postavljen za 15. nosioca eliminisan je na startu turnira od Kolumbijca Alehandra Gonzaleza rezultatom 4:6, 6:2, 6:3, 6:4. Kolumbijski igrač u narednom kolu ide na megdan Špancu Giljermu Garsiji Lopezu, kome je pri vođstvu od 2:1 u setovima Piter Gojovčik predao meč.

Ukrajinac Aleksandr Dolgopolov poražen je u tri seta rezultatom 4:6, 3:6, 2:6 od Italijana Paola Lorencija, dok je Španac Felisijano Lopez bio na ivici poraza. Naime, njegov rival Denis Kudla iz Amerike imao je tri meč lopte, ali se španski igrač izvukao i na kraju slavio 10:8 u petom setu.

Još jedan Španac, Frenando Verdasko, koji je projektovani rival Novaka Đokovića u trećem kolu prepustio je prvi set Britancu Džejmsu Vordu, da bi u nastavku nametnuo svoj ritam i slavio sa 2:6, 6:0, 7:6, 6:3.

Gael Monfis – Lukas Pui 6:7, 3:6 6:4 6:1 6:4

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, Australian Open, Australijan Open 2015, David Ferer, Grend Slem, Kei Nisikori, Novak Djoković, Prvo kolo, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti, Žil Simon