21/11/14 - 17:03h

Vavrinka savladao Congu i doneo prvi poen Švajcarskoj! (Dejvis Kup finale)

Švajcarski teniser Stan Vavrinka savladao je Francuza Žo Vilfreda Congu u prvom meču singla u finalu Dejvis Kupa. Vavrinka je slavio sa 3:1, po setovima 6:1, 3:6, 6:3, 6:2.

S. Vavrinka6366
Ž. V. Conga1632

Stanislas-Wawrinka-img24332_668

Vavrinka je u prvom meču finala iskoristio slab drugi servis Conge koji je osvojio tek 34% poena, za razliku od Švajcarca koji je imao 62% uspešnost.

Četvrti teniser sveta je prvi set prelomio brejkom u četvrtom gemu, poveo je sa 3:1, iskoristivši treću brejk šansu na meču, što je dekoncentrisalo Francuza koji je nastavio da loše servira i u sledećem servis gemu, pa Vavrinka sa dva brejka osvojio prvi set rezultatom 6:1.

U drugom setu, Vavrinka propušta brejk šansu već u prvom gemu, a Conga ga kažnjava u četvrtom iskoristivšu drugu brejk priliku. U nastavku seta oba tenisera su bila sigurna na svom servisu, pa je Francuz sa 6:3 poravnao rezultat u setovima.

Prelomni detalj trećeg seta odigrao se u šestom gemu, kada Vavrinka odličnim riternom stiže do brejk prilike i odmah je koristi za prednost od 4:2. Conga nije uspeo da uzvrati du nastavku, pa je Švajcarac ponovo poveo u setovima rezultatom 6:3.

Vavrinka meč definitivno prelama na početku četvrtog seta. Koristi slab start protivnika i odmah stiže do brejka koji uspeva da materijalizuje u 2:0. Vavrinka je bez problema zadržao prednost u nastavku seta, napravio još jedan brejk i doneo prednost svojoj selekciji.

U drugom meču prvog dana finala Dejvis kupa igraće drugi reket sveta Rodžer Federer i Gael Monfis.

Teme:   ATP Rang Lista, Dejvis Kup, Finale, Rang Lista, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Vesti, Žo-Vilfred Conga