11/01/15 - 14:39h

Vavrinka rutinski do treće titule u Čenaju!

Švajcarski teniser Stan Vavrinka osvojio je treću titulu u Čenaju, pošto je u finalnom duelu rutinskom partijom savladao Slovenca Aljaža Bedenea sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4 posle jednog sata i 10. minuta igre.

S. Vavrinka66
A. Bedene34

Stan Vavrinka

Odličnu nedelju za švajcarski tenis upotpunio je Stan Vavrinka. Posle Rodžera Federera, koji je slavio u Brizbejnu i njegov kolega iz šampionske Dejvis kup selekcije se okitio titulom u Čenaju.

Vavrinka je odbranio titulu osvojenu prošle godine, kada je bio bolji od Eduara Rožea Vaslana. Sa druge strane, Slovenac Aljaž Bedene je imao izvanredan turnir, imajući u vidu da je do finala stigao iz kvalifikacija, što je prvi put u istoriji turnira.

Vavrinka je bez većih problema došao do novog trofeja u Indiji, bio mu je dovoljan po jedan brejk u oba seta, iskoristio je dve od ukupno četiri brejk prilike, koliko je imao u meču, dok Slovenac nije bio nijednom u prilici da oduzme servis četvrtom teniseru sveta.

Vavrinka. sa titulom

Švajcarac je u prvom setu napravio brejk u šestom gemu, poveo sa 4:2 i u nastavku mirno priveo set kraju rezultatom 6:3. U drugom delu igre, Stan je dočekao svoju šansu u sedmom gemu, kada je Bedene ponovo pretrpeo brejk, što je definitivno bio prelomni detalj u meču.

Stan Vavrinka je trijimfom u Indiji osvojio svoju ukupno osmu titulu, dok je Bedene igrao svoje prvo ATP finale u karijeri.

Teme:   Aljaž Bedene, ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Čenaju, Finale, Rang Lista, Region, Slovenija, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Turniri, Vesti