27/05/17 - 17:36h

Vavrinka odbranio tron u Ženevi!

Stan Vavrinka je odbranio titulu u Ženevi i stigao do prvog trofeja u sezoni.

Twitter

U svom drugom finalu u ovoj sezoni, posle poraza od Rodžera Federera u Indijan Velsu, treći teniser sveta osvojio je svoj prvi turnir, i to u Ženevi, gde je branio prošle godine osvojenu titulu – pobedom u tri seta protiv Miše Zvereva (33), rezultatom 4:6, 6:3, 6:3.

U uvodnom setu prvi favorit u dva navrata nije uspevao da osvoji poen prilikom svog servisa. Prvi brejk napravio je nemački teniser, kome je, nakon po jedne razmene brejka u nastavku, pripao početni deo meča.

U nastavku je bio sigurnij Švajcarac, pošto je spasao tri brejk lopte, oduzeo je servis rivalu u drugom gemu, i sa ovom prednošću, uz agresivnu igru, izjednačio u setovima.

U tri vezana brejka u odlučujućem nastavku Vavrinka je osvojio jedan više, do kraja još jednom oduzeo servis Nemcu i uz veliku podršku domaćih navijača stigao do konačne pobede i prve titule ove sezone.

Švajcarac je na predstojećem Rolan Garosu postavljen za trećeg nosioca, a u prvoj rundi igraće protiv kvalifikanta iz Slovačke, Jozefa Kovalika (152).

Teme:   ATP u Ženevi, Rolan Garos, Stanislas Vavrinka, Vesti