24/01/15 - 15:43h

AO: Vavrinka nastavlja odbranu titule, Ferer “slomio” Simona posle maratona!

Švajcarski teniser Stan Vavrinka nastavio je odbranu titule na Australijen openu trijumfom protiv Finca Jarka Nieminena sa 6:4, 6:2, 6:4 posle manje od dva sata igre.

Stan

Stan

Pobedom protiv finskog tenisera Vavrinka je izborio plasman u osminu finala Melburna, gde će za rivala imati Španca Giljerma Garsiju-Lopesa. Španski teniser je slavio protiv Kanađanina Vaseka Pospišila, nakon tri odigrana seta sa 6:2, 6:4, 6:4.

Kanadski teniser Miloš Raonić plasirao se među 16. najboljih na turniru i tako izjednačio svoj najbolji rezultat na “Ozi openu”. Kanađanin je bez većih poteškoća nadigrao Nemca Bendžamina Bekera sa 3:0, po setovima 6:4, 6:3, 6:3.

Milos Raonic

Raonića je služio servis tokom čitavog meča, upisao je čak 22 as udarca, tako da Beker jednostavno nije imao nikakvo rešenje i nije mogao da ukroti razoran servis rivala. Kanadski teniser rođen u Podgorici bi u osmini finala trebalo da podeli megdan sa Špancem Felisijanom Lopezom, koji je tesno, ali ipak u tri seta savladao Poljaka Jiržija Janoviča – 7:6, 6:4, 7:6.

Derbi meč trećeg kola između Španca Davida Ferera i Francuza Žila Simona, pripao je momku iz Valensije. Ferer je slavio sa 6:2, 7:5, 5:7, 7:6. Francuzi su tako ostali bez učesnika na turniru u Melburnu, pošto je Simon bio poslednji preostali u žrebu.

Ferer

Ferer

Španac je imao prednost od 2:0 u setovima i servirao je za meč, ali je dozvolio borbenom Francuzu da se vrati i smanji rezultat na 2:1. Duel je mogao da ode i u peti set, ali je španski teniser uspeo da slavi u taj-brejku četvrtog seta i izbori plasman u osminu finala.

Zil Simon

Zil Simon

David Ferer će u borbi za plasman u četvrfinale odmeriti snage protiv Japanca Keija Nišikorija koji je bio bolji od Amerikanca Stiva Džonsona rezultatom 6:7, 6:1, 6:2, 6:3.

Miloš Raonić – Benjamin Beker 6:4, 6:3, 6:3

Teme:   ATP Rang Lista, Australian Open, Australijan Open 2015, David Ferer, Džon Izner, Grend Slem, Kei Nisikori, Rang Lista, Rezultati, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Treće kolo, Turniri, Vesti, Žil Simon