22/01/17 - 12:05h

Vavrinka kroz taj-brejkove, Conga nakon preokreta do četvrtfinala Melburna

Stan Vavrinka i Žo-Vilfred Conga sastaće se u četvrtfinalu Australijan opena u sedmom međusobnom duelu.

Twitter

Četvrti igrač sveta nije dozvolio iznenađenje – posle velike borbe i dva sata i 45 minuta provedenih na terenu, Vavrinka je slavio protiv Italijana Andresa Sepija, u tri seta, sva rešena u taj-brejku – 7:6(2), 7:6(4), 7:6(4).

U prvom setu teniseri su razmenili po jedan brejk ali je u taj-brejku Švajcarac stekao prednost sa dva vezana mini brejka i poveo 1:0.

U drugom setu obojica dobijaju svoje servis gemove bez većih problema, a u 11. gemu Vavrinka propušta tri prilike da ranije završi ovaj deo igre. Ipak dolazi do 2:0, i to ponovo kroz taj-brejk.

Nakon razmenjenih brejkova u finišu trećeg seta ponovo je odlučivao taj-brejk, i tu Stan koristi drugu meč loptu.

Jako sam srećan što ću igrati u četvrtfinalu turnira. Za mene je to veliki uspeh. Mislim da smo obojica igrali dobro. Međutim, ja sam našao način kako i kada da budem agresivan na terenu, što je bitno. Tokom meča sam forsirao svoju igru, baš kao i on. Meč je bio neizvestan, a ja sam jako srećan što sam igrao na jednom dobrom nivou i na kraju pobedio posle tri setarekao je Vavrinka nakon meča sa Sepijem.

Osvajač titule na Ozi openu 2014. godine za polufinale će se boriti protiv Žoa-Vilfreda Conge, koji je pobedio Britanca Danijela Evansa, sa 3:1, po setovima 6:7(4), 6:2, 6:4, 6:4 nakon dva sata i 56 minuta igre.

Biće ovo njihov sedmi međusobni duel, Švajcarac je dobio četiri – uključujući i poslednja tri.

Conga je nakon početne prednosti u setovima do koje je Britanac stigao kroz taj-brejk uspeo da preokrene ne dopustivši nijedan brejk, dok je on četiri puta, dva u drugom i po jednom u trećem i četvrtom setu, uspeo Evansu da oduzme servis.

Bio je ovo kvalitetan meč, ja sam igrao dobro. Velika borba se vodila u prvom setu. Ja sam imao neke šanse, koje sam propustio, onda je on bio bolji od mene na tajbrejku. Onda sam u drugom setu zapeo i bio mnogo dominantniji na terenu, što me je na kraju dovelo do pobedeizjavio je francuski teniser.

Conga je prošle godine dogurao po osmine finala, a najbolji rezultat na prvom grend slemu ostvario je 2008. plasmanom u finale. Dve godine kasnije igrao je u polufinalu.

Teme:   Andreas Sepi, Australian Open, Danijel Evans, Stanislas Vavrinka, Vesti, Žo-Vilfred Conga