Vavrinka i Dimitrov se pridružuju Mareju i Nadalu u Kvinsu! (Foto) (Video)

Tirnir u Kvinsu, koji se igra na kraljičinim terenima kao uvod u Vimbldon, ove godine okuplja vrhunske tenisere.

Twitter

Stanislas Vavrinka i Grigor Dimitrov pridružiće se Endiju Mareju i Rafaelu Nadalu na AEGON šampionatu u Kvinsu, koji se igra u junu na travi i služi kao priprema i zagrevanje za Vimbldon.

Turnir u Kvinsu ima ogromnu tradiciju, počeo je da se održava davne 1890. a od 2015. uvršten je u kategoriju Masters 500 turnira.

Nadal je 2008. osvojio ovaj ATP turnir, pobedom u finalu protiv Novaka Đokovića, a prošle godine je zbog povrde morao da otkaže nastup u Londonu.

Marej je prošle godine osvojio petu titulu u Kvinsu, i tako postao jedini igrač koji je čak pet puta pobeđivao u Londonu.

Po četiri puta turnir su osvajali Džon Mekinro, Endi Rodik, Boris Beker, Lejton Hjuit i Roj Emerson.

US open šampion, Stan Vavrinka i bugarski as Grigor Dimitrov – koji je osvojio dve ATP titule u 2017. dodali su u svoj kalendar ovo takmičenje sa bogatom istorijom, što će biti uvod i u njihov nastup na Vumbldonu.

Dimitrov je osvojio ovaj turnir pre tri godine, a nekoliko nedelja kasnije stigao je do Vimbldon polufinala.

Sezona na travi i nastup u kraljičinom klubu je velika stvar za mene. Uzbuđen sam i jedva čekam da proverim svoju formu na terenurekao je Bugarin.

Teme:   ATP u Kvinsu, Endi Marej, Grigor Dimitrov, Rafael Nadal, Stanislas Vavrinka, Vesti