10/09/16 - 07:27h

Vavrinka Đokovićev protivnik u finalu!

U finalu muškog singla ovogodišnjeg US opena sastaće se Novak Đoković i Stan Vavrinka.

U drugom polufinalnom duelu, Švajcarac je nakon preokreta slavio proitv Keija Nišikorija rezultatom 4:6, 7:5, 6:4, 6:2, posle više od tri sata igre.

Đoković je prethodno pobedio Gaela Monfisa takođe u četiri seta, a to će biti 24. epizoda velikog rivalstva u kojem Novak vodi 19-4.

Iako je Nišikori pružio sjajnu partiju u četvrtfinalu, gde je porazio Endija Mareja, protiv odličnog Stana Vavrinke nije mogao mnogo toga da uradi.

Prvi set protekao je bez mnogo turbulencija, sa samo jednom brejk šansom. Iskoristio je Japanac za prednost od 3:2, a brejk viška sačuvao je sve do kraja seta koji je dobio sa 6:4. Posle vođstva Nišikorija, Vavrinka je potpuno preokrenuo rezultat.

Vodio je Kei sa 2:0 i na startu drugog dela meča, ali je Švajcarac vratio brejk, a potom mu još jednom oudzeo servis u 12. gemu za konačnih 7:5 i izjednačenje u setovima.

I u preostala dva seta Japanac se borio, oduzimao servis protivniku, ali je na kraju oba seta Vavrinka završavao sa brejkom, odnosno sa dva brejka prednosti.

Teme:   US Open, Vesti