07/04/15 - 16:07h

Uspešan start Krajinovića u Napulju!

Srpski teniser Filip Krajinović obezbedio je plasman u drugo kolo čelendžera u Napulju, pošto je na startu savladao posle preokreta Italijana Potita Staraćea sa 2:1, po setovima 3:6, 7:6(4), 6:2 posle jednog sata i 45. minuta igre.

F. Krajinović376
P. Staraće662

Filip

Filip

Srpskog Dejvis kup reprezentativca u narednom kolu očekuje okršaj protiv Španca Rubena Ramireza Idalga, koji je u prvom kolu deklasirao Benjamina Balerea iz Monaka sa 6:4, 6:0.

Krajinović i Staraće su u ranoj fazi prvog seta razmenili po brejk, da bi u nastavku italijanski teniser još jednom oduzeo servis Srbinu i stavio tačku na prvi deo igre, rezultatom 6:3.

Italijan je sve držao u svojim rukama i u drugom setu, imao je brejk prednosti i vođstvo od 5:3, ali je od tog momenta Filip podigao nivo igre. Najpre je uspeo da nadoknadi brejk zaostatka, a potom je slavio i u taj-brejku sa 7:4 i tako izjednačio u setovima.

U odlučujućem setu, teniser iz Sombora je kontrolisao stvari na terenu, Staraće se držao do rezultata 2:2, da bi usledila trijumfalna serija Krajinovića od četiri vezana gema, uz dva brejka, za veliki preokret i plasman u narednu rundu.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, Filip Krajinović, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti