01/09/14 - 11:32h

USO: Simon eliminisao Davida Ferera!

Francuski teniser Žil Simon, koji je postavljen za 26. nosioca eliminsaoje četvrtog nosioca Davida Ferera u četvrtom kolu US Opena sa 6:3, 3:6, 6:1, 6:3, posle dva sata i 50 minuta igre.

Ž. Simon6366
D. Ferer3613

Gilles-Simon-img22580_668

U prvom setu egal je bio do rezultata 3:3, da bi Simon u sedmom gemu oduzeo servis Fereru, a potom i u finišu seta duplirao prednost brejka, za vođstvo u setovima.

Simon je nastavio u dobrom ritmu i u drugom setu, pa je novim brejkom poveo sa 2:0. No, ovaj put Ferer je odmah uzvratio i poravnao rezultat, da bi u nastavku još dva puta ugrozio servis francuskog tenisera i izjednačio u setovima rezultatom 6:3.

U trećem setu Simon je, nakon brejka u drugom gemu, vezao pet gemova u nizu i ubedljivim rezultatom od 6:1 ponovo stigao do prednosti u setovima.

Ključni detalj četvrtog seta odigrao se u šestom gemu, kada je Simon uspeo da oduzme servis Fereru i stečenu prednost sačuva do kraja, za veliki trijumf.

Simon je imao 30 direktnih poena i isto toliko neiznuđenih grešaka, dok je sa druge strane Ferer imao neuobičajeno puno grešaka za njegove standarde, čak 52, uz 34 direktna poena.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, David Ferer, Grend Slem, Rang Lista, Teniseri, US Open, Vesti, Žil Simon