06/09/16 - 01:13h

USO: Serena i Halep sigurne do četvrtfinala, Pliškova bolja od Venus

Serena Vilijams je zabeležila još jednu laganu pobedu na ovogodišnjem US Openu i prošla u četvrtfinale. Na isti način u narednu rundu se plasirala i Simona Halep.

Protivnica Serene Vilijams bila je Jaroslava Švedova iz Kazahstana, 52. teniserka sveta. Na terenu su provele sat vremena i 10 minuta, a Amerikanka je slavila sa 6:2, 6:3

Serena je sjajno servirala, osvojila 93% odsto poena posle prvog servisa i napravila 11 aseva. Protivnici nije dozvolila nijednu šansu za brejk, a ona je iskoristila tri od osam. U prvom delu meča dva puta je oduzela servis protivnice, u drugom i osmom gemu. Izgubila je samo pet poena na svoj servis i slavila sa ubedljivih 6:2.

U drugom delu meča došla je do jednog brejka, u šestom gemu, i sačuvala ga sve do kraja seta – 6:3.

Simona Halep je sa 6:2, 7:5 eliminisala 12. igračicu sveta, Španjolku Karlu Suarez Navaro. Rumunka je prvi set dobila tek nakon 47 minuta igre, iako rezultatski tako ne izgleda vođena je velika borba. Viđeno je ukupno 14 brejk šansi, Halep je iskoristila tri od 11, a Suarez Navaro jednu od tri. Uz dva brejka prednosti Rumunka je napokon osvojila ovaj deo meča.

Ni u drugom setu nije bilo ništa lakše. Obe su igrale dobro, koristile šanse za brejk, a Halep je u 11. gemu došla do one koja ju je odvela u četvrtfinale. Povela je sa 6:5, a zatim servirala za meč.

U četvrtfinale je prošla i 11. teniserka planete, koja je do pobede došla nad šestom igračicom na WTA listi. Karolina Pliškova i Venus Vilijams provele su na terenu skoro dva i po sata, a Čehinja je slavila nakon preokreta – 4:6, 6:5, 7:6.

Teme:   Teniserke, Turniri, US Open, Vesti