23/08/14 - 09:29h

USO (kvalifikacije): Nakon Filipa i Krunićeva u glavnom žrebu!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić uspela je da se plasira u glavni žreb US Opena! Srpkinja je u trećoj odlučujućoj rundi kvalifikacija slavila protiv Katerine Sinijakove iz Češke sa 2:1, po setovima 7:5, 0:6, 6:0, posle jednog sata i 59 minuta igre. Ime svoje rivalke Aleksandra će naknadno saznati.

A. Krunić706
K. Sinijakova560
Aleksandra Krunic

Prvi set je obilovao brejkovima, a u tome se bolje snašla Aleksandra Krunić i osvojila prvi deo igre. Krunićeva je u trećem gemu napravila brejk, Čehinja je uspela da uzvrati brejk, a potom su teniserke razmenile još po jedan brejk za izjednečennje – 3:3. Posle kratkog predaha od brejkova Katarina Sinijakova je oduzela servis Srpkinji u osmom gemu za prednost od 5:3, da bi od tada Aleksandra osvojila četiri gema za redom, napravila dva brejka i osvojila prvi set rezultatom 7:5.

U drugom setu mnogo bolje se snašla Čehinja i sa tri brejka, u drugom, četvrtom i šestom gemu osvojila drugi deo igre rezultatom 6:0, za izjednačenje 1:1 u setovima.

Treći set bio je identičan drugom, ali je u glavnoj ulozi bila Aleksandra Krunić. Srpkinja je set otvorila brejkom, da bi potom potvrdila isti, a onda napravila još dva, jedan u trećem, a jedan u petom gemu, za konačnih i ubedljivih 6:0.

Aleksandri Krunić je ovo drugi put da se plasirala u glavni žreb na nekom Grend slemu, a prethodni put to je učinila isto na US Openu, i to prošle godine.

Teme:   Aleksandra Krunić, Grend Slem, Kvalifikacije, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti