21/08/14 - 22:28h

USO (kvalifikacije): Krajinović na korak od glavnog žreba

Srpskom teniseru Filipu Krajinoviću ostala je još jedna prepreka do glavnog žreba US Opena. Srbin je u drugom kolu kvalifikacija savladao italijanskog tenisera Marka Ćekinata sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Filip će se za glavni žreb boriti sa Huan Ignasiom Londerom iz Argentine, trenutno 187. igračem sveta.

F. Krajinović66
M. Ćekinato44
Filip Krajinovic

Filip Krajinović je bolje otvorio meč, uspeo da u trećem gemu napravi brejk, a potom ga i potvrdi za velikih 3:1. U nastavku seta Srbin je održavao stečenu prednost sve do sedmog gema, kada je ponovo napravio brejk za 5:2, a potom i dozvolio ribrejk protivniku, koji je smanjio na 3:5. U naredna dva gema teniseri su dorbo servirali, a Srbin je osvojio prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu brejkova nije bilo sve do devetog gema kada je Filip Krajinović uspeo da iskoristi drugu brejk loptu i povede sa 5:4. U narednom gemu Srbin je sjajno servirao, došao do 40:0 i lako završio meč, sa novih 6:4.

Filip Krajinović neće imati teškog protivnika u poslednjem kolu jer je u pitanju Huan Ignasio Londero iz Argentine, 187. igrač sveta, koji je bio bolji od Džesa Huta-Galunga koji je predao pri rezultatu 7:5, 3:1.

Teme:   Filip Krajinović, Grend Slem, Kvalifikacije, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti