27/08/14 - 23:05h

USO: Jankovićeva sigurnom igrom do trećeg kola!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo Otvorenog prvenstva SAD, pošto je u meču druge runde bila bolja od bugarske teniserke Cvetane Pironkove u dva seta 7:5, 6:4 posle 97. minuta igre.

J. Janković76
C. Pironkova54

Jelena Jankovic

Srpska teniserka je bila izuzetno sigurna na sopstveni servis tokom čitavog meča, pa svojoj rivalki nije dozvolila nijednu brejk loptu, a obe svoje šanse je iskoristila i zasluženo je došla do trijumfa.

Ovo je bio šesti trijumf srpske teniserke u isto toliko odigranih mečeva protiv Pironkove.

Prvi set bio je bio pomalo neobičan za ženski tenis, bez oscilacija sa obe strane, u prvih deset gemova obe teniserke bez problema su osvajale gemove na svoj servis, da bi Jelena u jedanaestom gemu ugrabila priliku i stigla do zlata vrednog brejka. U narednom je materijalizovala tu prednost i prvi set osvojila sa 7:5.

Slično je bilo i u prvih šest gemova drugog seta, pošto su obe teniserke bez problema osvajale gemove na svoj servis. Jankovićeva je u sedmom gemu izvršila pritisak na servis bugarske teniserke, što joj se isplatilo, pa je povela sa 4:3. Srpska teniserka je nastavila u istom stilu, još dva gema na svoj servis dobila je bez problema i sa 6:4 plasirala se u treće kolo.

Jelena Janković će u trećoj rundi igrati sa Šveđankom Johanom Larson, koja je u tri seta iznenadila Amerikanku Sloun Stivens.

Teme:   Drugo Kolo, Grend Slem, Jelena Janković, Rang Lista, Teniserke, US Open, Vesti, WTA Rang Lista