27/08/14 - 00:33h

USO: Filip dobro počeo, pa stao

Srpski teniser Filip Krajinović eliminisan je u prvom kolu US Opena! Srbin je u meču prvog kola poražen od Amerikanca Tima Smičeka rezultatom 3:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:2, 7:6 (7:5), nakon dva sata i 33 minuta tenisa. Tim će se u narednom kolu sastati sa Bautistom iz Španije.

F. Krajinović6326
T. Smiček4667
Filip Krajinovic

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda je Filip Krajinović u petom gemu oduzeo servis rivala, stigao do 3:2, a potom i potvrdio stečeno za velikih 4:2. U nastavku seta Srbin je uspeo da sačuva prednost i osvoji prvi deo igre rezultatom 6:4. Međutim, kada se od Filipa očekivalo da u nastavku meča slomi rivala, Smiček je uspeo da preokrene rezultat i slavi sa 3:1 u setovima.

U drugom setu je opet počeo dobrim servisima, ali je ovoga puta Tim Smiček, u šestom gemu, uspeo da napravi brejk za 4:2 i u nastavku seta ne dozvoli brejk za izjedančenje na 1:1 i konačnih 6:3 u drugom setu.

Treći period doneo je još ubedljiviju igru AMerikanca, brejk na samom startu seta, a potom još jedan sredinom seta, tačnije u petom gemu, za velikih i nedostižnih 4:1. U daljem toku seta Smiček je održavao stečenu prednost i osvojio treći set rezultatom 6:2.

Najzanimljiviji je bio četvrti period i tu je naš teniser propustio veliku priliku da meč uvede u pet set i pokuša da preokrene rezultat. Brejkova nije bilo svih dvanaest gemova, a u taj-brejku Filip Krajinović je uspeo da povede sa 4:1, ali je Tim Smiček brzo izjednačio, a potom preokrenuo rezultat za konačnih 7:5 u “trinaestom gemu”, tj. 7:6 u trećem periodu.

Tim Smiček će se u narednom kolu sastati sa Bautistom iz Španije, koji je nakon pet setova savladao Haider-Maurera iz Austrije.

Teme:   Filip Krajinović, Grend Slem, Prvo kolo, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti