28/08/14 - 22:59h

USO: Đoković “počistio” Matjea za plasman u treće kolo!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo US Opena pobedom nad Francuzom Pol-Anrijem Matjeom iz Francuske sa 6:1, 6:3, 6:0.

N. Đoković666
P. A. Matje130

Đoković je bio dominantan tokom celog meča, pa je protivniku prepustio samo četiri gema, kontrolisao je igru sve vreme i rivalu nije pružio nikakvu šansu.

Đoković je sjajno počeo meč odmah je napravio brejk, a zatim ga potvrdio bez izgubljenog poena. Novak je ubrzo duplim brejkom uspeo da se odlepi i povede sa 4:1. Matje je nastavio da loše servira što Đoković koristi i u nastavku vezuje nova dva gema i osvaja prvi set sa 6:1.

Drugi set počeo je na isti način kao prvi, brejkom srpskog tenisera. Seriju Đokovića od pet uzastopnih osvojenih gemova Francuz konačno prekida. Dva asa i greške protivnika bila su dovoljna da srpski teniser povede sa 2:1. Nove greške Francuza donele su Đokoviću brejk lopte, Matje ipak ne prepušta gem, koji je najduži u dosadašnjem toku meča, pa je rezultat na semaforu 2:2. To mu je donelo samopouzdanje pa prvi put na meču stiže do brejk lopte. No, posle toga Novak vezuje tri gema i dolazi do prednosti od 5:2. Novak drugi set uspeva da rutinski privede kraju rezultatom 6:3.

Đoković je furiozno počeo treći set, protivnik je bio gotovo bez ikakve šanse, neizvesno je bilo samo u prvom gemu. Srpski teniser nije mu dopustio nijedan gem, pa je brzo došao u priliku da servira za pobedu i plasman u narednu rundu.

Novak Đoković će u narednom kolu igrati sa Amerikancem Semom Kverijem koji je bio bolji od Giljerma Garsije Lopesa sa 6:3, 6:4, 6:4.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Drugo Kolo, Grend Slem, Novak Djoković, Rang Lista, Teniseri, US Open, Vesti