30/08/14 - 10:22h

USO: Benčič izbacila Kerber!

Mlada 17-godisnja švajcarska teniserka Belinda Benčič napravila je veliko iznenađenje trijumfom protiv šeste nositeljke Nemice Anđelike Kerber. Švajcarkinja je slavila rezultatom 6:1, 7:5 posle jednog sata i 34. minuta igre.

B. Benčič67
A. Kerber15

Belinda-Bencic-img22542_668

Benčič, koja je u martu napunila 17 godina, biće protivnica Jelene Janković u osmini finala US opena. Švajcarkinja slovačkog porekla (skratila je prezime od Benčičova), ove sezone već je igrala u trećem kolu Vimbldona.

U prvom setu je mlada Švajcarkinja dominirala u svim segmentima teniske igre, nije dozvolila mnogo iskusnijoj Nemici da nametne svoj ritam, a primoravala je da pravi i mnogo grešaka. Belinda je vrlo brzo stigla do visoke prednosti, koju je sačuvala do kraja, pa je prvi set okončan rezultatom 6:1.

Kerber je uspela da se konsoliduje na startu drugog seta, oduzme servis mladoj rivalki i uz siguran sopstveni servis povede sa 4:1. Međutim, Benčič se vraća u igru, a spasla je čak pet set lopti. Pri rezultatu 5:3, Kerber je imala tri vezane set lopte na svoj servis, ali je Švajcarkinja preokrenula. Najpre je poravnala na 5:5, da bi potom vezala još dva gema izgubivši samo poen i tako, sa 7:5, je došla do najveće pobede u dosadašnjoj karijeri.

Teme:   Anđelika Kerber, Belinda Benčić, Grend Slem, Rang Lista, Teniserke, US Open, Vesti, WTA Rang Lista