03/09/15 - 22:26h

US Open: Viktor u trećem kolu!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u treće kolo US Opena. On je u drugoj rundi sa 3:1 u setovima savladao domaćeg tenisera Radževa Rama.

V. Troicki7636
R. Ram6463
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Radževa Rama trajao je dva sata i 47 minuta, a posle četiri odigrana seta srpski teniser plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva SAD-a.

Već na startu imali smo priliku da vidimo razmenu brejkova koju je započeo američki teniser, a nakon što su do kraja prvog seta obojica čuvali svoje servise, ovaj deo meča završen je u taj-brejku koji je sa 12:10 dobio Troicki.

Nastavio je Viktor u dobrom ritmu, a drugi set osvojio je napravivši brejk u trećem gemu. Poveo je sa 2:1 i brejk prednosti sačuvao do kraja – 6:4. Najveća borba odigrana je u trećem setu. Videli smo čak pet brejkova, od kojih je jedan više napravio Amerikanac. Tako je ovaj deo meča osvojio sa 6:3 i smanjio prednost Troickog na 2:1 u setovima.

Troicki je dobro započeo odlučujući set, oduzeo je Ramu servis i poveo sa 4:1, ali je Amerikanac osvojio naredna tri gema, uključujući i jedan na servis srpskog tenisera – 4:3. Viktor mu ipak nije dozvolio da izjednači rezultat, već je vezao naredna dva gema i došao do konačnih 6:3.

Protivnik Troickog u trećem kolu biće bolji uz duela Aljaža Bedenea i Donalda Janga.

Teme:   Grend Slem, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti, Viktor Troicki