06/09/15 - 01:13h

US Open: Viktor blistao, pa stao, Jang slavio nakon preokreta

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u osminu finala na US Openu. Iako je poveo sa 2:0 u setovima, Troickog je nakon preokreta, sa 3:2 porazio domaći teniser Donald Jang.

V. Troicki66624
D. Jang40766
Viktor Troicki

Viktor Troicki i Donald Jang proveli su na terenu tri sata i 35 minuta, a srpski teniser je za to vreme od velikih 2:0 došao do eliminacije sa Otvorenog prvenstva SAD-a.

U ranoj fazi prvog seta oba tenisera napravila su po jedan brejk i tako su došli do 3:3. Tri gema kasnije Viktor je još jednom oduzeo protivniku servis, poveo sa 5:4, a zatim servirao za set i osvojio ga iskoristivši prvu set loptu – 6:4.

Nakon dobijenog prvog seta, usledila je odlična partija srpskog tenisera. Drugi deo meča dobio je ne prepustivši protivniku nijedan gem – 6:0! Međutim, nakon toga stvari su krenule bolje za Amerikanca. Jang je na startu trećeg seta poveo sa velikih 3:0, Viktor je uspeo da izjednači i da do kraja set uvede u taj-brejk, koji je američki teniser dobio sa 7:3 i tako smanjio vođstvo Troickog na 2:1 u setovima.

Nastavio je Jang u istom ritmu – uz dva brejka prednosti došao je do 5:1 u četvrtom setu. Viktor je tada prekinuo niz Amerikanca, spasio tri set lopte i smanjio vođstvo protivnika na 5:2, ali je Jang servirao za set i slavio sa 6:2.

Brejk u ranoj fazi odlučio je peti set. Jang je poveo sa 2:1 oduzevši Viktoru servis, i tu prednost čuvao sve do kraja seta – 6:4.

Od sjaja do očaja, tako bi se moglo reći za ovaj meč Viktora Troickog.

Teme:   Grend Slem, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti, Viktor Troicki