09/09/13 - 09:01h

US Open: Titula za Serenu Vilijams!

Američka teniserka Serena Vilijams odbranila je titulu na US Openu. Serena je baš kao i prošle godine, pobedila Viktoriju Azarenku iz Belorusije sa 2:1, po setovima 7:5, 6:7 (6-8), 6:1. Ovo je Sereni 17. Gren slem titula, a druga ove sezone, pošto je prethodno trijumfovala i na Rolan Garosu.

S. Vilijams766
V. Azarenka571
Serena Vilijams

U prvom setu teniserke su na samom početku razmenile brejk, a onda dugo nije bilo brejk šansi. Ključan je bio gem pri vođstvu Beloruskinje 5:4. Serena Vilijams se mnogo mučila sa vetrom, bila je i nervozna, ali je uvek izvlačila pravi udarac u pravo vreme. Posle tog gema ona je u sledećem gemu napravila brejk i zatim je osvojila prvi set rezultatom 7:5.

Drugi set počeo je sjajno za Amerikanku. Kada je povela sa 4:1 svi su bili sigurni da je to kraj za Beloruskinju. Međutim, Azarenka se nije predavala, bila je strpljiva, ali i napadala kada je trebalo, dok je kod Vilijamsove bila očigledna nervoza. Dva puta je Serena servirala za meč i dva puta nije uspela, pa se ušlo u taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolja je bila Viktorija Azarenka osvojivši ovaj deo igre rezultatom 8:6, za konačnih 7:6 u drugom setu.

Kada su svi očekivali još veću borbu u trećem setu ona je ipak izostala. Serena Vilijams je bila indisponirana samo prva dva poena trećeg seta, ali onda se trgla i zaigrala još bolje. Napravila je brejk u četvrtom gemu i sebi više nije dopustila opuštanje. Na kraju trećeg dela igre Amerikanka je slavila ubedljivim rezultatom 6:1.

Teme:   Finale, Grend Slem, Serena Vilijams, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti, Viktorija Azarenka