31/08/17 - 02:52h

US open: Tipsarević bez municije za Švarcmana…

Srpski teniser nije uspeo da se plasira u treće kolo US opena, pošto je poražen od argentinskog predstavnika Dijega Švarcmana u tri seta.

J. Tipsarević245
D. Švarcman667

Janko Tipsarevic

Imao je srpski igrač prilike da meč nakar učini neizvesnijim, naročito u drugom i trećem setu, ali je Argentinac pronalazio rešenja u ključnim trenucima i zaluženo slavio pobedu u prvom međusobnom duelu ovih tenisera, koji je trajao dva sata i 23 minuta.

Dijego Švarcman će u narednom kolu igrati protiv petog nosioca Marina Čilića, koji je takođe u tri seta bio bolji od Nemca Florijana Majera.

Argentinski teniser igra sezonu karijere, u životnoj je formi, a to je na svojoj koži osetio i Tipsarević koji ne blista u poslednje vreme. Švarcman je odmah na startu napravio brejk i više nego rutinski dobio prvi set. Delovalo je da će drugi biti okončan po istom scenariju, ali je Janko uspeo da vrati brejk i izjednači na 4:4. Međutim, u naredna dva gema nije osvojio ni poen.

Najjači otpor Janko je pružio u trećem setu, dva puta je ispustio brejk prednosti, a na 4:4 je propustio još dve brejk šanse, da bi u 12. gemu Švarcman novi brejk koji mu je obezbedio trijumf.

Teme:   Janko Tipsarevic, US Open, Vesti