02/09/15 - 20:12h

US Open: Odlični Filip nedovoljno dobar za Ferera

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u treće kolo US Opena. Bolji od njega u drugoj rundi bio je Španac David Ferer, sa 3:0 u setovima.

F. Krajinović556
D. Ferer777
Filip Krajinovic

Meč između Filipa Krajinovića i Davida Ferera trajao je dva sata i 26 minuta, a uprkos sjajnog igri, srpski teniser nije bio dovoljno dobar da savlada Španca. Ferer je slavio sa 3:0 u setovima i plasirao se u treću rundu na Otvorenom prvenstvu SAD-a.

Prava teniska borba viđena je tokom celog meča, a na kraju, reklo bi se, pobedilo je iskustvo. Tokom prvog seta oboje su čuvali svoje servis gemove, a do 12. gema ni jedan ni drugi nisu imali brejk šansi. Tek je tada Španac došao do prve brejk lopte i iskoristio je za pobedu u ovom delu meča od 7:5.

Istim rezultatom David Ferer dobio je i drugi set. Čak pet brejkova viđeno je u ovoj deonici. Španac je imao velika vođstva, od 3:0, a zatim i 5:2, ali je srpski teniser uspeo da izjednači rezultat na 5:5. Onda se zaustavio, a Ferer je vezao dva gema za konačnih 7:5.

Veliku šansu Filip je propustio u trećem setu. Uz brejk prednosti imao je vođstvo od 5:4 i servirao je za set, ali je dozvolio Fereru da mu oduzme servis i izjednači rezultat. Nakon što su do kraja obojica osvajali svoje servis gemove, meč je završen u taj-brejku koji je pripao španskom teniseru sa 7:4.

Teme:   David Ferer, Filip Krajinović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti