07/09/13 - 22:45h

US Open: Novak ,,ukrotio” borbenog Vavrinku posle preokreta!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale US Opena! Srbin je posle nešto više od četiri sata savladao Švajcarca Stanislasa Vavrinku rezultatom 3:2, po setovima 2:6, 7:6(4), 3:6, 6:3, 6:4. Nole će se u finalu sastati sa boljim iz meča Nadal – Gaske. Finale je na programu u ponedeljak od 23h.

N. Đoković27366
S. Vavrinka66634

Novak nije dobro ušao u meč i odmah se videlo da će Srbinu biti izuzetno teško ove večeri protiv Stanislasa Vavrinke.

Švajcarac je sjajno ušao u meč i na samom početku napravio dva brejka za veliku prednost od 4:1. Nole je uspeo da smanji na 4:2, ali je već u sledećem gemu Stanislas Vavrinka opet oduzeo servis Đokoviću i potom materijalizovao stečenu prednost za konačnih 6:2 u prvom setu.

U drugom delu igre opet je bolje počeo Švajcarac. On je napravio brejk u petom gemu za 3:2, a onda i poveo sa 4:2. Međutim, Novak je uspeo da se vrati u set i dođe do izjednačenja – 4:4. U nastavku duela drugi deo igre je rešen u taj-brejku. U „trinaestom gemu“ bolje se snašao Srbin, vodio tokom celog taj-brejka i na kraju ovaj deo igre rešio u svoju korist rezultatom 7:4, za konačnih 7:6 u drugom setu.

Treći set počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a prilika za brejk bilo je malo. I kada su svi opet očekivali kulminaciju svega u taj-brejku, Stanislas Vavrnika je u osmom gemu napravio brejk sa nulom, a potom u sledećem, kada je servirao, iskoristio prvu set loptu za konačnih 6:3 u trećem setu.

Četvrti set bio je na nivou Novaka Đokovića i u potpunosti mu je pripao zasluženo. Srbin je napravio brejk u drugom gemu, a potom poveo sa velikih 3:0. U nastavku seta igralo se gem za gem, a Nole je sačuvao stečenu prednost za konačnih 6:3 i 2:2 u setovima posle nešto više od tri sata tenisa.

Peti set počeo je sigurnim servisima sa obe strane. Prvo je Vavrinka stigao do prednosti od 1:0, a potom je Novak izjenačio na 1:1. U trećem gemu Novak Đoković je posle izjednačenja 40:40 čak pet puta stizao do brejk lopte ali ni jednu nije iskoristio, te je Vavrinka osvojio gem koji je trajao nešto više od 20 minuta i tako došao do prednosti od 2:1. Međutim, Novak je sledeći gem lako rešio u svoju korist za nekih 2 minuta i izjednačio na 2:2, te tako prebacio pritisak na Švajcarca koji se sa istim i nije snašao, pa je Srbin u petom gemu popravio ono što je propustio u drugom i napravio je brejk za prednost od 3:2! U sledećem gemu Đoković je materijalizovao stečenu prednost za 4:2. Naredna dva gema prošla su bez većih tenzija, pa je Novak sačuvao stečenu prednost – 5:3. Sledeći gem Stanislas Vavrinka je rešio u svoju korist bez izgubljenog gema i tako smanjio Novakovu prednost na 5:4. U desetom gemu Novak Đoković je servirao za finale! Srbin je bio sjajan, rešio je gem u svoju korist za konačnih 6:4 u petom setu!

Teme:   ATP, Grend Slem, Novak Djoković, Polufinale, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti