05/09/15 - 00:28h

US Open: Novak u osmini finala!!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala na US Openu. On je u trećoj rundi bio bolji od Italijana Andreasa Sepija, sa 3:0 u setovima.

N. Đoković66
F. Lopez23

Meč između Novaka Đokovića i Andreasa Sepija trajao je dva sata i 30 minuta, a srpski teniser se, nešto teže nego što je bilo očekivano, plasirao u osminu finala na Otvorenom prvenstvu SAD-a.

Italijan je bolje ušao u meč, već u trećem gemu napravio je brejk za vođstvo od 2:1, ali mu Nole nije dozvolio da brejk realizuje i izjednačio je rezultat – 2:2. U osmom gemu Novak ponovo oduzima servis protivniku, a brejk prednosti čuva do kraja seta koji osvaja sa 6:3.

Tokom drugog seta, oba tenisera čuvala su svoje servis gemove. Dobro su servirali, a Đoković je tek u jedanaestom gemu došao do šanse da protivniku oduzme servis i povede sa 6:5. Iskoristio je treću brejk loptu, a onda servirao za set i dobio ga sa 7:5.

Novak je u ranoj fazi trećeg seta došao do vođstva od 3:1 uz brejk prednosti, ali je vođstvo prokockao i dozvolio Sepiju da izjednači na 5:5. Na sreću, Italijan je na tome ostao, a nakon dva vezana gema Nole je dobio i ovaj deo meča sa 7:5.

U osmini finala protivnik srpskog tenisera biće bolji iz duela Roberta Bautiste i Davida Gofana.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti