29/08/17 - 22:34h

US open: Nadal prejak za Lajovića

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo US opena, pošto je na startu poražen od prvog nosioca Rafaela Nadala.

D. Lajović622
R. Nadal766

zimbio.com

Sličan meč protiv velikog favorita odigrao je Lajović kao sa Federerom na pređašnjem Vimbldonu. Srpski predstavnik je bio više nego ravnopravan u prvom setu, imao je Nadala u šaci, ali je propustio priliku i potom lako položio oružje u nastavku.

Servirao je Duci za osvajanje prvog seta prvi vođstvu od 5:4, prethodno je vodio sa 3:1 i konstantno pritiskao servis rivala. Nije bio daleko od duplog brejka, ali je Nadal u finišu uspeo da se izvuče.

Potom je Lajović nadoknadio zaostatak od 4:1 u taj-brejku, poravnao na 5:5, međutim, nije uspeo da se izbori za set loptu, a Nadal je iskoristio drugu za 8:6.

Sjajna igra i borba u prvom setu je bilo sve od Lajovića, koji je treću godinu za redom eliminisan u prvoj rundi glavnog žreba poslednjeg grend slem turnira sezone – Španac je dominirao u nastavku i rutinski dobio naredne dve deonice sa po 6:2. Meč je trajao dva sata i 20 minuta. Nadal nikada nije ispao u prvom kolu US opena.

Majorčanin u drugoj rundi igra protiv boljeg iz duela Danijel – Pol.

Teme:   Dušan Lajović, Rafael Nadal, US Open, Vesti