05/09/18 - 10:57h

US OPEN: Nadal od ‘krompira’ do pobede, sledi Delpo

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale US Opena nakon velike borbe sa Dominikom Timom iz Austrije.

Source: Michael Dodge/Getty Images

Prvi i deveti teniser sveta proveli su na terenu četiri sata i 54 minuta, a duel je završen nakon pet setova, mnogo oscilacija i odličnog tenisa.

Iako je Tim prvi set dobio sa ubedljivih 6:0 za samo 26 minuta igre, u narednom setu duel je otišao u potpuno drugom pravcu. Nadal je izjednačio na 1:1 dobivši drugi set sa 6:4, a potom u trećem slavio sa 7:5 i došao do vođstva od 2:1 u setovima. Austrijanac je u taj-brejku četvrtog seta uspeo da poravna rezultat, a u petom je na meč loptu Španca promašio smeč i poslao Nadala u polufinale – 0:6, 6:4, 7:5, 6:7 (4:7), 7:6 (7:5).

Prvi teniser sveta će u borbi za finale imati još jednog nezgodnog rivala, Huana Martina del Potra iz Argentine. Delpo je do četvrice najboljih na turniru stigao nakon što je sa 3:1 u setovima eliminisao domaćeg igrača Džona Iznera – 6:7 (5:7), 6:3, 7:6 (7:4), 6:2.

Teme:   Dominik Tim, Grend Slem, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti