12/09/15 - 11:23h

US Open (miks dubl): Titula za Leandera Paesa i Martinu Hingis!

Švajcarkinja Martina Martina Hingis i njen partner u dublu, Indijac Leander Paes osvojili su titulu na Otvorenom prvenstvu SAD u konkurenciji mešovitih parova. Švajcarsko/indijski par je u finalu bio bolji od američke kombinacije, Betani Matek Sends/Sem Kveri sa 2:1, po setovima 6:4, 3:6, 10:7 posle 76. minuta igre.

B. Matek-Sends/S. Kveri467
M. Hingis/L. Paes6310

Dva dubla su odigrala pravi takmičarski meč, koji je u potpunosti opravdao epitet finala. Američki par je imao vođstvo od 4:1 u odlučujućem mini taj-brejku, ali su Hingis i Paes uspeli da serijom od 9:3 preokrenu rezultat u svoju korist i stignu do treće Gren slem titule ove godine.

Hingis i Paes su finalni okršaj završili sa 32 vinera i samo 9 neiznuđenih grešaka, dok su Matek Sends i Kveri upisali 28 direktnih poena i 16 grešaka.

Martina Hingis i Leander Paes prethodno su slavili i u Melburnu, kada su u finalu bili bolji od Kristine Mladenović i Danijela Nestora, da bi na Vimbldonu savladali Timeu Baboš i Aleksandera Peju u meču za titulu.

Oni su prvi dubl jos od 1969. godine, a tek drugi u Open eri koji je uspeo da osvoji 3/4 Gren slem titule u jednoj sezoni. Paes sada ima devet pehara u konkurenciji mešovitih parova, a ispred njega je samo Martina Navratilova sa 10 trofeja. Legendarni Indijac je osvajač ukupno 17. titula na Gren slem takmičenjima, devet u miksu i osam u muškom dublu.

Teme:   ATP Rang Lista, Grend Slem, Mešoviti parovi, Rang Lista, Teniseri, Teniserke, Turniri