21/08/14 - 10:22h

US Open (kvalifikacije): Krunićeva sigurna u prvom kolu!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo kvalifikacija za US Open, pobedom nad Petrom Martić iz Hrvatske. Krunićeva je protiv Martićeve slavila sa 6:4, 6:3, posle jednog sata i tri minuta igre.

A. Krunić66
P. Martić43

Aleksandra Krunic

Krunićeva je tokom celog duela sa Martićevom kontrolisala rezultat i na kraju je sasvim zasluženo stigla do trijimfa.

U prvom setu bio je egal do rezultata 4:4. U devetom gemu, srpska teniserka uspeva da iskoristi brejk priliku i povede sa 5:4, da bi u narednom gemu rutinskom igrom prvi deo igre rešila u svoju korist sa 6:4.

Drugi set je Krunićeva odlično otvorila, u ranoj fazi oduzela servis rivalki, pa je rezultat na semaforu vrlo brzo bio 3:0. Srpska teniserka nije imala većih problema da sačuva stečenu prednost, pa joj je i drugi set pripao rezultatom 6:3.

Aleksandra Krunić u drugom kolu kvalifikacija igra protiv Čehinje Denize Alertove, koja je pobedila Japanku Miharu Imaniši sa 6:3, 6:7(3), 6:4.

U glavnom žrebu poslednjeg grend slema sezone nalaze se tri najbolje srpske teniserke, Ana Ivanović, Jelena Janković i Bojana Jovanovski.

Teme:   Aleksandra Krunić, Grend Slem, Kvalifikacije, Prvo kolo, Rang Lista, Teniserke, US Open, Vesti, WTA Rang Lista