US Open (kvalifikacije): Krstin zaustavljen na startu!

Mladi srpski teniser Peđa Krstin nije uspeo da se plasira u drugo kolo kvalifikacija za US Open, pošto je poražen od Italijana Roberta Marčore.

P. Krstin363
R. Marčora636

Pedja Krstin

Pedja Krstin, Foto: D. Stojnic

Italijan je do trijumfa nad Krstinom došao sa 6:3, 3:6, 6:3, posle dva sata i šest minuta igre.

Ključni detalj prvog seta odigrao se u četvrtom gemu, kada je Italijan stigao do brejka i prednosti od 3:1. Do kraja seta je Marčora sačuvao prednost brejka i slavio sa 6:3.

Na startu drugog seta videli smo maratonski gem na servis Krstina, koji ipak uspeva da ga osvoji. To kao da je skinulo pritisak u igri srpskog igrača, pa je u nastavku zaigrao sigurnije, što je rezultiralo brejkom u četvrtom gemu. Krstin je, kao i njegov rival u prethodnom setu bio siguran u nastavku i identičnim rezultatom 6:3 stiže do izjednačenja.

U odlučujućem setu ipak se bolje snašao Italijan, koji brejkom u šestom gemu uspeva da prelomi meč u svoju korist i da sa 6:3 obezbedi plasman u narednu rundu.

Italijan će u narednom kolu igrati sa Argentincem Fakundom Banjisom, koji je pobedio Aleksa Bolta iz Australije sa 6:3, 6:4.

Srbija za sada ima dvojicu sigurnih predstavnika u glavnom žrebu poslednjeg Gren slema sezone – Novaka Đokovića i Dušana Lajovića. Pored Krstina, u kvalifikacijama u muškom singlu igra i Filip Krajinović i Ilija Bozoljac.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Dušan Lajović, Filip Krajinović, Grend Slem, Ilija Bozoljac, Kvalifikacije, Novak Djoković, Peđa Krstin, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti