01/09/18 - 03:31h

US OPEN: Kraj za Lajovića

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u osminu finala na US Openu.

D. Lajović6735
Dž. Izner7667

Zimbio

Bolji od našeg igrača sa 3:1 u setovima bio je Amerikanac Džon Izner.

Domaći teniser slavio je sa 7:6 (10:8), 6:7 (6:8), 6:3, 7:5 u meču koji je trajao tri i po sata. Lajovića su koštale propuštene set lopte u prvoj deonici susreta, a Izner je standardno do pobede stigao servisima – imao je čak 34 asa, 30 više od Ducija.

Naredni rival Džona Iznera biće bolji iz susreta Miloša Raonića i Stana Vavrinke. Dušana očekuje meč drugog kola u konkurenciji dublova, gde nastupa sa Stefanosom Cicipasom.

TOK MEČA:

I SET

Kako to obično biva u njihovim mečevima, krenulo je potpuno izjednačeno i neizvesno. Izner je u prvih 12 gemova propustio tri prilike za brejk, a Lajović u taj-brejku nije iskoristio čak četiri set lopte za vođstvo od 1:0. Amerikanac je bio bolji posle 18 odigranih poena – 10:8.

II SET

U prvih 12 gemova Dušan je uspešno neutralizovao dva pokušaja američkog tenisera da mu oduzme servis i propustio isto toliko brejk lopti. Izborio se za taj-brejk, u kom je ovog puta bio bolji igrač. Spasio je set loptu rivala i sa 8:6 izjednačio na 1:1 u setovima.

Lajoviću je ukazana medicinska pomoć, ali je Srbin bez većih problema nastavio meč.

III SET

Do prvog brejka na meču došao je Izner za 4:2 u trećem setu. Lajović je u nastavku propustio priliku da uzvrati ribrejkom, pa je Amerikanac set završio sa rutinskih 6:3.

IV SET

Odlični servisi i Dušanova kratkotrajna slabost u ključnom momentu susreta doveli su Amerikanca do trijumfa. Nakon četiri bezuspešna pokušaja, iz petog puta uspeo je Izner da oduzme servis srpskog tenisera. Poveo je sa 6:5, a potom sigurnim servis gemom stigao do trijumfa 7:5.

• Del Potro – Verdasko

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Džon Izner, Grend Slem, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti