07/09/16 - 01:25h

US Open (juniori): Kecmanović u osmini finala!

Najbolji srpski juniorski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u osmini finala pobedom nad domaćim teniserom Brendanom Holtom, 7:5, 6:2.

Oba tenisera startovala su sigurno i osvojila po jedan gem na svoj servis, da bi potom usledio niz od pet brejkova. Jedan više napravio je Amerikanac koji je poveo sa 5:3, ali je naš teniser uspeo da izjednači rezultat i set odvede u taj-brejk. Ovaj deo meča Kecmanović je dobio sa 7:5 i na taj način, uprkos jakom vetru, poveo sa 1:0.

U drugom setu naš teniser bio je sjajan. Iskoristio je dve od dve brejk šanse i zahvaljujući tome došao do konačnih 6:2 i plasmana u osminu finala.

Baš teški uslovi, nisam mogao da igram najsjajnije – trudio sam se da ne zapinjem mnogo, nego da držim loptu u terenu. Po vetru nikada ne znaš kad će samo malo da ti izleti lopta, onda se uvuče nesigurnost i u bitnom poenu nemaš samopouzdanja. – rekao je Kecmanović za B92.

Naredni protivnik će mu biti 12. nosilac, Egipćanin Jusef Hosam.

Dobio sam ga u Vašingtonu u polufinalu, konstantno drži nivo, uvek je oko 20. – 30. mesta. Ovo mi je prilika da uđem u četvrtfinale, ranije sam uvek igrao ili sa budućim osvajačima ili s onima koji su ispred mene, trudiću se da iskoristim šansu. Moram da popravim igru.

Miomiru je ovo možda i poslednji juniorski grend slem.

Možda i sledeće godine budem igrao juniorske slemove – možda samo Rolan Garos, ali zavisi, odabraću uvek pre neki čelendžer ako ga imam u to vreme. Nadam se da sam spreman za seniorski nivo, videćemo.

Teme:   Miomir Kecmanović, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti