23/08/16 - 22:25h

US Open: Jorovićeva i Đere u drugom kolu kvalifikacija!

Srpski teniseri Ivana Jorović i Laslo Đere plasirali su se u drugu rundu kvalifikacija za US Open.

Srbija u kvalifikacijama za poslednji grend slem sezone ima devetoro takmičara, a svoj meč prvi je završio Laslo Đere.

Trenutno 184. teniser sveta savladao je u prvom kolu kvalifikacionog turnira 139. igrača na ATP listi, Artura De Grifa uz Belgije. Ovaj momak je bio postavljen za 24. nosioca u kvalifikacijama, a Đere ga je savladao sa 6:4, 6:2 posle sat vremena i sedam minuta igre.

Naš teniser je brejk napravio u ranoj fazi, za vođstvo od 2:1, ali je tri gema kasnije Belgijanac uzvratio ribrejkom i izjednačio na 3:3. U sedmom gemu Đere je ponovo oduzeo servis protivniku i ovog puta brejk je sačuvao do kraja prvog seta – 6:4.

U drugom delu meča Laslo je igrao sigurnije. Iskoristio je dve od tri brejk šanse, dok protivnik nije nijednu – 6:2.

Ivana Jorović je trenutno na 144. poziciji svetske rang liste, a u prvom kolu kvalifikacija namučila ju je dvadeset mesta lošije rangirana Dalila Jakupović iz Slovenije.

Meč je trajao sat vremena i 37 minuta, a naša teniserka slavila je sa 6:3, 6:4. Iako rezultatski ne izgleda tako, oba seta bila su puna oscilacija i preokreta. Jorović je u prvom delu meča povela sa 4:0, ali nimalo lako. Igrale su se duge razmene, a protivnica je četiri puta bila na korak od izjednačenja. Posle Ivaninog vođstva Jakupović je tu prednost smanjila na 4:3, a u osmom gemu imala je četiri brejk šanse. Ivana je uspešno neutralizovala sve četiri, povela sa 5:3 i sa brejkom završila ovaj set – 6:3.

I u drugom delu meča bilo je dramatično. Ivana je gubila sa 2:4, ali je nakon toga uspela da potpuno preokrene rezultat. Uz dva brejka došla je do konačnih 6:4 i plasmana u polufinale kvalifikacija.

U kvalifikacijama će nastupiti još sedmoro naših igrača – Marko Tepavac, Peđa Krstin, Nikola Milojević, Miljan Zekić, Jovana Jakšić, Nina Stojanović i Aleksandra Krunić.

Teme:   Ivana Jorović, Laslo Đere, Teniseri, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti