28/08/18 - 10:24h

US OPEN: Ferer predao Nadalu, prošli Delpo i Anderson

Španac Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo US Opena nakon što mu je sunarodnik David Ferer predao meč.

Twitter

Najbolji teniser sveta dobio je prvi set sa 6:3, da bi u drugom Ferer zaigrao bolje. Imao je brejk prednosti kada je, pri rezultatu od 4:3 u gemovima, nažalost morao da preda duel. Nadal će se u drugoj rundi sastati sa Vasekom Pospišilom.

Uspešan na startu poslednjeg grend slema u godini bio je Argentinac Duan Martin del Potro. Treći igrač na ATP listi trijumfovao je protiv kvalifikanta, Amerikanca Donalda Janga. Njih dvojica su na terenu proveli sat vremena i 45 minuta, a Del Potro je pobedio u tri seta rezultatom od 6:0, 6:3, 6:4. Naredni protivnik mu je Denis Kudla.

Južnoafrički teniser i finalista ovogodišnjeg Vimbldona, Kevin Anderson, plasman u drugo kolo ostvario je savladavši Rajana Harisona iz SAD-a. U maratonskoj meču koji je trajao četiri sata i 18 minuta, Kevin je pobedio sa 3:2, po setovima 7:6, 5:7, 4:6, 6:3, 6:4. Sledeći protivnik mu je Žeremi Šardi.

• Nadal – Ferer 1:0 predaja

Teme:   David Ferer, Grend Slem, Huan Martin Del Potro, Kevin Anderson, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti