03/09/15 - 13:18h

US Open: Đoković zakazao duel sa Italijanom (Analiza)

Dragi poštovaoci tenisa, izvinite na nešto kraćem meču, ali Novaku Đokoviću se žurilo!E tako bi se mogao opisati meč u kome je Novak Đoković vrlo sigurno trijumfovao protiv austrijskog tenisera Andreasa Hajder-Maurera. Rezultat ovog meča se formirao u 3 odigrana seta, a izgledao je ovako: 6-4, 6-1, 6-2 u korist Srbina.

Nole

Kao što je pomenuto, meč se nije odužio jer Srbin to nije dozvolio. Trajao je nekih sat i 35 minuta. Đoković je bio pun iznenađenja, raspoložen pa je čak plesao sa navijačem iz publike.Raspoloženje je uticalo i na igru, i Novak, naravno ide korak dalje ka svom cilju.

Prvi set

Teško je kad oba tenisera dobro serviraju tokom meča. Manje je šansi za brejk, teško je čitati poteze protivnika, teško je igrati u svom prepoznatljivom ritmu. Ali se veliki igrači i pripremaju za velike mečeve. Znaju oni kako da se nose sa pritiskom, kako da igraju najbolje kad je najteže. Obojica su na startu meča servirali prilično superiorno. Novak je bio ofanzivan. Nije bilo lako savladati Austrijancev snažan servis koji je prevazilazio 200km/h. Ali Novak ima iskustvo sa najvećim asovima u tenisu, a i sam važi za neprikosnovenog tenisera na bilo kojoj podlozi, pa je izazov igračima pobediti ga. Pri rezultatu 5-4, izgubio je ritam Austrijanac, popustio pred pritiskom i doveo se u problem.

Novak

Drugi set

Nepunih 30 minuta trajao je ovaj gem. Novak je ekspresno došao do 6-1. Napadao je, miksovao udarce, znao da pruži raznovrsnu igru koja je uvek negde i najbolji recept za pobedu. Novak je odmah poveo sa 2-0, a onda je protivniku dopustio 1 gem čime je rezultat bio 3-1, ali je opet nastupio ofanzivno i izborio još jedan brejk. Uspešno je okončao ovaj set, i uspeo da ozbiljno povredi protivnikovo samopouzdanje.

Treći set

Bilo je jasno ko je u poziciji da diktira tempo meča. Novak je bio vrlo superioran i negde smo i znali da neće trebati previše napora da osvoji i treći set jer se protivnik srozao. Prvi brejk je Novaku doneo vođstvo od 2-1. Presudio je Austrijancu oduzevši mu još jedan servis gem za vođstvo od 5-2, a onda je sigurno priveo meč kraju.

Maurer

U narednom kolu je Novaku protivnik Italijan Andreas Sepi, a mi mu želimo puno sreće da prevaziđe i tu prepreku i sigurno grabi ka cilju, ka trofeju. Italijan nije nimalo lak za pobediti, bilo je sa njim teških i neizvesnih mečeva, ali svakako je sa druge strane mreže Novak Đoković. I tu se ne postavlja pitanje da li je pobeda moguća, jer sigurno jeste. Verujemo u tebe Novače, idemo!

Teme:   Analiza, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, US Open, Vesti