US OPEN: Đoković u četvrtfinalu, čeka se Federer!

N. Đoković666
Ž. Souza 343

Source: Alex Pantling/Getty Images North America

Novak je u osmini finala sa 3:0 u setovima nadigrao Portugalca Žoaoa Souzu.

U meču koji je trajao nešto više od dva sata srpski teniser je slavio sa 6:3, 6:4, 6:3.

Đoković se plasirao u svoje 11. uzastupno četvrtfinale US Opena, a naredni rival biće mu bolji iz duela Rodžera Federera i Džona Milmana.

TOK MEČ:

I SET

Obojica su odlično odigrali uvodne gemove na svoje servise, a već u trećem Đoković je došao do prvih brejk lopti. Iskoristio je drugu, poveo sa 2:1, pa u devetom gemu još jednom oduzeo servis rivala za rutinskih 6:3 u ovom setu, posle 37 minuta tenisa.

II SET

U drugoj deonici meča Portugalac je drastično podigao nivo igre, i zahvaljujući greškama Đokovića došao do prve brejk lopte. Posle duple servis greške srpskog tenisera Souza je poveo sa 2:1, ali nije uspeo da realizuje prednost jer je Novak već u sledećem gemu uzvratio ribrejkom – 2:2.

U nastavku seta srpski teniser je iskoristio još jednu brejk šansu, u desetom gemu za konačih 6:4.

III SET

Treći set je započet uz dozu napetosti. Novak je u pauzi otišao u svlačionicu, a njegovom rivalu učinilo se da je pauza potrajala duže nego što bi trebalo. Odigrali su tri gema, a Đoković je ponovo otišao u svlačionicu – ovog puta u pratnji doktora i fizioterapeuta.

Obojica su imali po jednu raspravu sa sudijom – Đoković jer Kjotavnog iz stolice nije reagovao na Souzino zastajanje u toku poena, a Portualac jer sudija nije na vreme video da je zatražio čelendž.

Tek u osmom gemu srski teniser je došao do prvih šansi za brejk u ovom setu, a prvu je iskoristio za 5:3. Servirao je za pobedu i posle dve meč lopte stigao do četvrtfinala – 6:3.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti