US OPEN: Đoković ispustio set na putu do trećeg kola!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo US Opena!

N. Đoković6666
T. Sendgren1372

Source: Clive Brunskill/Getty Images Europe

Đoković je u drugom kolu sa 3:1 u setovima bio bolji od domaćeg tenisera Tenisa Sendgrena.

Na terenu su proveli nešto manje od tri sata igre, a Novak je slavio sa 6:1, 6:3, 6:7, 6:2.

U narednoj rundi igraće protiv boljeg iz duela sunarodnika Lasla Đerea i Rišara Gaskea iz Francuske.

TOK MEČA:

I SET

Iako je prvi gem koji je trajao više od šest minuta najavljivao veliku borbu i jak otpor Tenisa Sendgrena, u nastavku seta gledali smo sasvim suprotno. Srpski teniser je na nešto teži način dobio svoj prvi servis gem, potom je Amerikanac poravnao rezultat, nakon čega je Đoković vezao pet dobijenih gemova i završio set sa ubedljivih 6:1.

II SET

Do šestog gema drugog seta bili su prilično izjednačeni. U sedmom je Đoković došao do prve brejk lopte u ovoj deonici i poveo sa 4:3. Dva gema kasnije još jednom je oduzeo servis rivala za konačnih 6:3 u ovom setu.

III SET

Posle dve propuštene prilike za brejk u četvrtom gemu, Novak je na kratko izgubio koncentraciju i sa nulom izgubio gem na svoj servis. Međutim, nije dozvolio Sendgrenu da realizuje brejk, već je ekspresno poravnao rezultat na 3:3.

U desetom gemu srpski teniser je imao priliku da završi meč na servis Amerikanca, ali mu nije pošlo za rukom. Razigrani Sendgren je uz podršku publike odigrao nekoliko dobrih poena i uspeo da ostane u meču, a kako su i u naredna dva gema čuvali servise, ova deonica susreta završena je u taj-brejku. Domaći teniser bio je bolji igrač u dodatnom gemu, a posle devet odigranih poena slavio je sa ubedljivih 7:2.

IV SET

Izgubljen set nije mnogo uticao na igru Novaka Đokovića, koji je već u trećem gemu oduzeo servis rivala i poveo sa 2:1. Nastavio je u istom ritmu uz sve češće greške Sendgrena novim brejkom stigao do 5:2. Servirao je za set i posle skoro tri sata igre prošao u narednu rundu.