02/09/17 - 17:35h

US OPEN: Dolgopolov ‘oduvao’ Troickog

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u osminu finala na US Openu. Bolji od njega u trećoj rundi bio je Ukrajinac Aleksandar Dolgopolov.

V. Troicki104
A. Dolgopolov666

Izvor: Twitter

Dolgopolov je od starta krenuo silovito, a prvi brejk napravio je već u drugom gemu. Poveo je lako sa 3:0, pre nego što je srpski teniser uspeo da se upiše na semafor – 3:1.

Posle 48 minuta igre, Troicki je na svom kontu i dalje imao samo jedan gem. Protivnik je prvi set završio sa 6:1, a tokom drugog dela susreta Ukrajincu je sve išlo od ruke, o čemu svedoči rezultat – 6:0.

Srpski teniser kao da se tek u trećem setu uključio u meč. Dolgopolov je ponovo stekao brejk u ranoj fazi (3:2), ali je Troicki odmah uzvratio ribrejkom i poravnao rezultat. Dobro se držao Viktor u narednih nekoliko gemova, ali mu je ukrajinski teniser ponovo oduzeo servis za prednost od 5:4. Imao je naš igrač šansu da dođe do novog poravnanja, međutim nije uspeo da je iskoristi. Dolgopolov je posle prve meč lopte došao do pobede – 6:4.

Dolgopolov će u borbi za četvrtfinale igrati protiv boljeg iz susreta Rafaela Nadala i Leonarda Majera.

Teme:   Aleksandar Dolgopolov, Grend Slem, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti, Viktor Troicki