31/08/18 - 08:04h

US OPEN: Đere propuštao prilike, Gaske protiv Novaka

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da prođe drugo kolo Otvorenog prvenstva SAD-a.

L. Đere363
R. Gaske676

(Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

Četvrti reket naše zemlje odlično je parirao trenutno 25. igraču sveta, ali je iskusniji Rišar Gaske odigrao bolje u ključnim momentima.

U meču koji je trajao tačno dva i po sata Francuz je slavio sa 3:0, ali ni približno lako koliko to rezultatski izgleda – 6:3, 7:6, 6:3.

Gaske će u duelu treće runde igrati protiv Novaka Đokovića, koji je nešto ranije porazio domaćeg tenisera Tenisa Sendgrena.

TOK MEČA:

I SET

Laslo je već u uvodnom gemu došao do prvih šansi za brejk, ali se Francuz uspešno suočio sa njima. Čuvali su svoje servise sve do četvrtog gema, kada je Đere posustao i dozvolio rivalu da povede sa 3:1. Gaske je prednost čuvao sve do kraja ove deonice, koju je dobio sa rutinskih 6:3.

II SET

Sedam brejk lopti, od kojih su pet bile prilika da završi set, propustio je Đere. Uprkos brojnim šansama srpskog tenisera Gaske se izborio za taj-brejk i Posle 13 odigranih poena rešio set u svoju korist – 7:5.

III SET

Dve prilike za brejk propustio je srpski teniser i u trećem setu, dok je Gaske u osmom gemu iskoristio jednu od četiri. Poveo je sa 5:3, a potom servirao za meč i stigao do plasmana u treće kolo – 6:3.

• Monfis – Nišikori 0:1 predaja

Teme:   Grend Slem, Laslo Đere, Laslo Đere, Rišar Gaske, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti