US OPEN: Borbeni Lajović u trećoj rundi!

Srpski teniser Dušan Lajović igraće u trećem kolu US Opena!

D. Lajović6266
K. Nori2644

(Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

Do svog najboljeg grend slem rezultata u karijeri Lajović je došao nakon pobede nad Kameronom Norijem iz Velike Britanije.

U meču koji je trajao nešto više od tri sata, srpski teniser slavio je sa 3:1 u setovima – 6:2, 2:6, 6:4, 6:4.

Lajovićev rival u borbi za osminu finala biće iz duela Amerikanca Džona Iznera i Nikolasa Harija iz Čilea.

TOK MEČA:

I SET

U prva četiri gema obojica su napravili po jedan brejk i poravnali rezultat na 2:2. Nakon toga srpski teniser je vezao četiri dobijena gema i posle pet set lopti i 34 minuta tenisa poveo sa 1:0 – 6:2.

II SET

Istim rezultatom završena je i druga deonica susreta, ali u korist Norija. Britanac jedva puta oduzeo servis Lajovića, što je bilo dovoljno sa ubedljivih 6:2.

III SET

U trećem setu vođena je nešto veća borba. Viđeno je čak deset brejk šansi, a jedinu je iskoristio Lajović u petom gemu. Poveo je sa 3:2 i uz mnogo muke uspeo da sačuva prednost do kraja – 6:4.

Nakon trećeg seta igrači su iskoristili mogućnost da zbog visoke temperature naprave pauzu od deset minuta i povuku se u svlačionice.

IV SET

Nakon pauze Dušan je zatražio i medicinski tajm-aut, ali je duel brzo nastavljen. Brejkom u sedmom gemu rešio je Lajović ovaj set. Poveo je sa 4:3, a do kraja seta nije dozvolio rivalu da uzvrati ribrejkom – 6:4.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti