27/08/13 - 19:18h

US Open: Bojana bolja od Andree!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u narednu rundu US Opena. Srpkinja je u prvom kolu bila bolja od Nemice srpskog porekla Andree Petković rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:4. Bojana će se u narednom kolu sastati sa Petrom Kvitovom.

B. Jovanovski66
A. Petković24
Bojana Jovanovski

Prvi set bolje je počela Andrea Petković i već u dugom gemu oduzela servis Bojani za prednost od 2:0. U nastavku seta kao da je na terenu bila samo Bojana Jovanovski. Srpkinja se ekspresno vratila u meč, izjedančila na 2:2, a zatim sa još dva brejka osvojila prvi deo igre ubedljivim rezultatom 6:2, za samo 37 minuta igre.

Drugi set obilovao je prilikama za oduzimanje servisa, ali je jednini brejk viđen u trećem gemu, kada je Bojana Jovanovski iskoristila drugu brejk šansu, a potom u sledećem gemu materijalizovala stečenu prednost za velikih 3:1. U nastavku seta Andrea je pokušavala da se vrati u meč, ali Srpkinja joj to nije dozvolila, sačuvala je stečenu prednost i došla do prve međusobne pobede protiv Nemice u njihovom trećem duelu. Rezultat drugog seta bio je 6:4 za Bojanu.

Bojana Jovanovski će i u narednom kolu imati težak posao, jer je očekuje duel sa Petrom Kvitovom, koja je rezultatom 2:1 eliminisala Japaknu Doi.

Teme:   Bojana Jovanovski, Grend Slem, Prvo kolo, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti