30/08/14 - 21:39h

US Open: Aleksandra bolja od Kvitove za osminu finala!!!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić eliminisala je aktuelnu šampionku Vimbldona, Petru Kvitovu, u trećem kolu US Opena! Krunićeva je slavila sa 2:0 u setovima i plasirala se u osminu finala gren slema na koji je došla iz kvalifikacija.

A. Krunić66
P. Kvitova44
Aleksandra Krunic

Fantastična Aleksandra Krunić ne prestaje da nas iznenađuje na ovogodišnjem US Openu! Srpska teniserka je u trećem kolu poslednjeg gren slema sezone savladala Petru Kvitovu, četvrtu igračicu sveta, posle sat vremena i 39 minuta, sa 6:4, 6:4.

Krunićeva je meč otvorila brejkom, koji je Kvitova vratila već u narednom gemu – 1:1. Osvajale su svoje servise sve do devetog gema, kada je Aleksandra dobila novu brejk šansu, koju je iskoristila. Povela je sa 5:4, servirala za set i realizovala prvu priliku koju je za to imala.

Drugi set bio je nešto neizvesniji, a počeo je odličnom igrom Kvitove. Čehinja je povela sa 2:0, pa je Aleksandra vezala četiri dobijena gema i prešla u vođstvo od 4:2. U naredna dva gema Kvitova uspeva da izjednači rezultat, a zatim se ponavlja završnica prvog seta. Krunićeva dolazi do brejka za 5:4 i servira za meč. Došla je do tri meč lopte, prvu je propustila, da bi je druga odvela u osminu finala US Opena.

U borbi za četvrtfinale sastaće se sa boljom iz duela Viktorije Azarenke i Elene Vesnine.

Teme:   Aleksandra Krunić, Grend Slem, Petra Kvitova, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti