26/08/13 - 19:49h

US Open: Aleksandra bez drugog kola

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u drugo kolo US Opena. Bolja od naše teniserke bila je Amerikanka Koko Vandevege rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6. Vandevege će se u drugom kolu sastati sa Suarez Navaro.

A. Krunić46
K. Vandevege67
Aleksandra Krunic

Krunićeva je bolje počela meč, na startu napravila brejk i povela sa 2:0. Međutim, Amerikanka je uzvratila, došla do izjednačenja 2:2, a potom osvojila i naredna dva gema za prednost od 4:2. U nastavku seta Srpkinja i Amerikanka razmenile su još po jedan brejk, te je Koko Vandevege prvi set rešila u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom setu brejkova nije bilo do šestog gema, kada je Koko Vandevege prva oduzela servis Srpkinji i povela sa 4:2. Međutim, Aleksandra je uspela da se vrati već u narednom gemu brejkom smanji na 4:3, a potom i izjednači na 4:4. U nastavku seta teniserke su rezmenile još po jedan brejk, pa je meč otišao u taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašla Amerikanka i u reviji brejkova dobila ovaj deo igre sa 7:5, za konačnih 7:6 u drugom setu.

Teme:   Aleksandra Krunić, Grend Slem, Prvo kolo, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti