24/04/16 - 21:13h

UHVATIO ZALET: Nadal osvojio devetu titulu u Barseloni!

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je svoju devetu titulu na ATP turniru u Barseloni, a 69. u dosadašnjoj karijeri. On je u finalu sa 2:0 u setovima savladao Japanca Keija Nišikorija, i tako došao do drugog trofeja u nizu.

R. Nadal67
K. Nišikori45
Nadal

Nadal

Meč između Rafaela Nadala i Keija Nišikorija trajao je dva sata i pet minuta, a španski teniser slavio je sa 2:0 u setovima.

Španac je bolje ušao u meč i već u četvrtom gemu došao je do brejka za vođstvo od 3:1. Gem kasnije Nišikori je vratio brejk, a zatim i izjednačio rezultat na 3:3. U sedmom gemu Japanac je propustio tri velike šanse da oduzme servis Špancu i pređe u vođstvu, a ono što njemu nije pošlo za rukom, Nadal je učinio u desetom gemu. Oduzeo mu je brejk za konačnih 6:4 u ovom setu.

U prva dva gema drugo seta razmenili su brejkove, a Španac je u četvrtom gemu još jednom osvoji servis Nišikorija za 3:1. U narednih nekoliko gemova japanski teniser je ponovo izjednačio rezultat, a do brejka za pobedu Nadal je došao u poslednjem, dvanaestom gemu – 7:5.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Barseloni, Kei Nisikori, Rafael Nadal, Turniri, Vesti