01/07/15 - 08:00h

Ubedljive Kvitova i Kerber, kraj za Halep i Bušar! (WTA Vimbldon)

Čehinja Petra Kvitova krenula je u odbranu titule ubedljivom pobedom u duelu protiv Kiki Bertens iz Holandije. Aktuelna šampionka Vimbldona je protivnici prepustila samo jedan gem – 6:1, 6:0 posle samo 35. minuta igre.

Petra-Kvitova-img21080_668

Kvitova će u narednom kolu za rivalku imati Japanku Kurumi Naru, koja je u okviru prvog kola bila bolja od Poljakinje Magde Linet. Magda je bila prinuđena da preda meč, pri rezultatu 3:6, 6:3, 4:3 za japansku teniserku.

Nemica Anđelik Kerber se nalazi u izuzetnoj formi, u London je stigla sa peharom iz Istborna, a na startu Vimbldona je deklasirala zemljakinju Karinu Vithoft sa 6:0, 6:0. Kerber će za plasman u treće kolo ukrstiti rekete protiv Ruskinje Anastasije Pavličenkove.

Najveće iznenađenje drugog dana turnira priredila je Čehinja Jana Cepelova. Češka teniserka je nadigrala treću nositeljku, Simonu Halep iz Rumunije.

Halep i Cepelova

Cepelova je imala set zaostatka, ali je uspela da u nastavku meča nametne svoj ritam i preokrene rezultat u svoju korist – 5:7, 6:4, 6:3, pa će u narednoj rundi igrati protiv još jedne Rumunke, Monike Nikulesku.

Prošlogodišnja finalistkinja, Kanađanka Judžini Bušar ima košmarnu sezonu i beleži vrlo loše rezultate, a na Vimbldonu je samo nastavila niz poraza. Bušar je ovaj put eliminisana od Kineskinje Jing-Jing Duan.

Busar

Busar

Kineska igračica je bila bolja rezultatom 7:6, 6:4 i u narednom kolu će se sastati sa Nemicom Tatjanom Marijom.

(Tenis Uživo, P. Ilić)

Teme:   Agnješka Radvanjska, Anastasija Pavljučenkova, Anđelika Kerber, Elina Svitolina, Grend Slem, Jelena Janković, Prvo kolo, Rang Lista, Rezultati, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon, WTA Rang Lista